Zonguldak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

1 Ekim 2022 Tarihinde Yapılacak Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınav İşleyiş Takvimi 

Tarih

İşlemler

19 Ağustos - 2 Eylül 2022

Başvuruları onaylanan adaylar, https://odeme.gazi.edu.tr adresinden T.C. Kimlik Numarasını girerek 180 TL (YüzseksenTürkLirası) sınav ücretini banka/kredi kartı ile (kart numarası girilerek) ödeyecektir (Havale, EFT veya diğer yollarla yapılan ödemeler işleme alınmayacaktır).

19 Eylül - 1 Ekim 2022

Adayların Sınava Giriş Belgelerini, https://gaziodm.gazi.edu.tr/internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile almaları.

1 Ekim 2022

Sınav

3 Ekim 2022

Cevaplı A Soru Kitapçığının https://gaziodm.gazi.edu.tr/ ve http://www.tarimorman.gov.tr/ internet adreslerinden yayımlanması.

3 - 10 Ekim 2022

Adayların sınava ve sınav sorularına ilişkin itirazı.

25 Ekim 2022

Sınav sonuçlarının http://www.tarimorman.gov.tr vehttps://gaziodm.gazi.edu.tr/adreslerinde yayımlanması (Sınav sonuçları adaylara ayrıca postayla gönderilmeyecektir.).

25 Ekim - 1 Kasım 2022

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavını kazanan adayların 06/07/2022 tarihli duyurunun eklerinden Ek-3’te belirtilenbelgelerden fiziki olarak teslimi istenilenleri (istenecek evrak sistem üzerinden görülebilecektir) sınava başvuru yaptığı ildeki İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne, bu adaylardan Bakanlık Merkez Teşkilatı çalışanların ise söz konusu belgeleri Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına şahsen getirmeleri gerekmektedir.

Adayın sınav sonuçlarına ilişkin itirazı.

Sınav sonuçlarına itiraz edip yapılan değerlendirme sonucunda durumu olumlu olanlar, teslimi istenen belgeleri, itiraz sonucunu aldıktan sonraki 5 gün içerisinde getirmelidir.

  Bakanlığımız Duyuru Web adresi :  https://www.tarimorman.gov.tr/Duyuru/1684/Tarimsal-Yayim-Ve-Danismanlik-Sinav-Tarihi-Guncelleme