Zonguldak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“En Hayırlı Kırmızı” Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Başladı


en-hayirli-kirmizi.jpg

Türk Kızılayı Malatya Şubesi ile Malatya-Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) tarafından düzenlen “En Hayırlı Kırmızı” sloganlı fotoğraf yarışmasına başvurular başladı. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun da (TFSF) desteklediği yarışmanın son katılım tarihi ise 30 Eylül 2017 olarak belirlendi.
 
Türk Kızılayı'nın yardımlarına farkındalığın arttırılması ve Kızılay'ın hayatın her anında insanların yanında olduğunun hissettirilmesi amaçlanan yarışmada, fotoğraf sanatçılarının gözünden, içinde kırmızıyı barındıran ve yardımseverlik faaliyetini hatırlatan görsel estetiği güçlü olan fotoğraflar bekleniyor. Yarışma sayısal (dijital) kategoride ve renkli olmak üzere tek bölümden oluşuyor.
 
Yarışma sonrası 44 fotoğraflık sergi oluşturulacak ve sergi Türkiye'nin 81 kenti ile talep eden ilçelerde sergilenecek. Ayrıca fotoğrafların yer aldığı 1000 kitap basılarak, sivil toplum kuruluşlarına gönderilecek. Türk Kızılayı Malatya Şubesi tarafından düzenlenen "En Hayırlı Kırmızı" fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ise Kızılay’ın Afrika, Gazze, Filistin gibi yurt dışındaki yardım faaliyetlerine katılma ve yardımları fotoğraflama fırsatı tanınacak.

Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin.

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=307

Yarışma Takvimi:

Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 30.09.2017 saat 23.00 (TSI)
Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 07.10. 2017
Sonuç Bildirim Tarihi: 09.10.2017
Ödül Töreni ve Sergi Tarihi: Kasım 2017


Seçici Kurul (ada göre alfabetik sırayla):
Armağan PEKKAYA Fotoğrafçı
Çerkes KARADAĞ Fotoğrafçı
Emre İKİZLER Fotoğrafçı, Akademisyen,
Prof. Dr. İbrahim ZAMAN Fotoğrafçı
İnan ORHAN Fotoğrafçı

Seçici kurulu en az üç kişi ile toplanır.

TFSF Temsilcisi: Halil İbrahim TUTAK

Ödül-Sergilemeler:

Birincilik: 3.000.- TL veya Türk Kızılayı tarafından yurt dışında yapılan yardım faaliyetlerinde faaliyetleri yerine getiren yurt dışı ekipleri ile birlikte Ulaşım, konaklama, yemek masrafları karşılanmak sureti ile yardım faaliyetlerimize iştirak etmek.
İkincilik: 2.000.- TL veya Türk Kızılayı tarafından yurt dışında yapılan yardım faaliyetlerinde faaliyetleri yerine getiren yurt dışı ekipleri ile birlikte Ulaşım, konaklama, yemek masrafları karşılanmak sureti ile yardım faaliyetlerimize iştirak etmek.
Üçüncülük: 1.000.- TL veya Türk Kızılayı tarafından yurt dışında yapılan yardım faaliyetlerinde faaliyetleri yerine getiren yurt dışı ekipleri ile birlikte Ulaşım, konaklama, yemek masrafları karşılanmak sureti ile yardım faaliyetlerimize iştirak etmek.
KIZILAY Mansiyon: 500.- TL
Sergileme (En fazla 40 eser): 250.-TL

Yarışma İletişim- Sekretarya:
Av. M. Umut YALÇIN
Cezmi Kartay Cad. No: 33 Kayısıcı İş Merkezi Battalgazi - MALATYA
Telefon: 0422 324 29 38 - 0532 668 10 89
E-posta: bilgi@umutyalcin.av.tr

en-hayirli-kirmizi-2.JPG